„KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY” z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości

„To wytworzone przez wyobraźnię przedstawienie, które daje dużo do myślenia”

Kant

Szkolnego Konkursu Plastyczno-Historycznego

Skierowanego do uczniów

Zespołu Szkół Elektroniczny i Informatycznych

w Sosnowcu

w roku szkolnym 2018/2019

Młody ARTYSTO!!!

Przed Tobą nie lada wyzwanie, a w zasadzie zadanie.

Możesz sprawić, że prezentowane przez Ciebie działanie artystyczne będzie Twoim wielkim wydarzeniem artystycznym i historycznym. To Ty sam możesz wpłynąć na rozwijanie swoich poczynań z dziedziny sztuki i poszerzenie wiedzy historycznej. Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości i dla upamiętnienia wydarzeń, zapraszamy Was DRODZY UCZNIOWIE do udziału w konkursie.

Życząc powodzenia, czekamy na Twój udział.

ORGANIZATORZY:

mgr Agnieszka Kołaczyńska

mgr Beata Szydłowska

Cele konkursu:

• Kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł historycznych,
  • Propagowanie zainteresowań historią Polski,
  • Zwiększenie wiedzy młodego pokolenia dotyczących okoliczności odzyskania przez Polskę Niepodległości,
  • Rozwijanie i rozbudzanie wyobraźni przestrzennej a także umiejętności plastycznych,
  • Kształcenie kultury artystycznego wyrazu oraz wrażliwości na piękno otoczenia,
  • Rozbudzanie wyobraźni twórczego myślenia poprzez prezentowanie własnego pomysłu,
  • Prezentowanie walorów własnego otoczenia, w którym rozwijają swoje zainteresowania,
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej wśród uczniów w prezentowanych pracach a także trójwymiarowości.

Kategoria konkursowa:

Temat konkursu „NIEPODLEGŁOŚĆ”

Format pracy: minimum A3 i większy

Technika: dowolna

Praca indywidualna lub zbiorowa (nie więcej niż 4 osoby)

Uczeń wykonuje pracę plastyczną na w/w temat o formacie minimum A3 techniką dowolną (mile widziane prace malarskie).

Prace należy opatrzyć metryczką: (imię i nazwisko autora wiek i klasa, temat pracy oraz zgoda rodziców), należy składać w Sali 017 i 120 u organizatorów w nieprzekraczalnym terminie do 30 października 2018r.

Kryteria oceny prac konkursowych:

1. Prace zgłoszone do konkursu zostaną ocenione przez komisję konkursową powołaną przez organizatora.
  2. Nagrody zostaną przyznane w/w kategoriach i zgodność tematyczna.
  3. Ocenie podlegać będą: zgodność pracy z tematem konkursu, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetyka, zgodność historyczna, walory plastyczne i samodzielność wykonania.
  4. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna i nieodwołalna.

Wszelkich informacji udzielają organizatorzy konkursu.

Najciekawsze prace będą brały udział w wystawie pokonkursowej.

Na laureatów czeka niespodzianka.

SERDECZNIE ZAPRASZMY

DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE