Dni otwarte szkół

11.05.2017r. (czwartek) godz.13.00-18.00

Oferta zajęć:

1. Mechatroniczny tor przeszkód z nagrodami – korytarz I i II piętro
    montaż układu pneumatycznego i układu sterowania
    pomiary elektryczne
    montaż obwodów elektrycznych
    pokaz robotów.
  2. Zajęcia w pracowni eksploatacji i budowy pojazdów samochodowych – sala 103:
    prezentacje filmów, obsługa i naprawa zespołów i podzespołów pojazdów samochodowych
    prezentacja, pokaz tablicy prezentującej pracę i działanie układów ABS/ASR
    prezentacja, pokaz tablicy prezentującej pracę i działanie układu zasilania silnika Motronic
    pokaz modeli silnika, skrzyni biegów.
  3. Zajęcia w pracowni CNC – sala 25 – programowanie i obróbka na maszynach sterowanych numerycznie.
  4. Pokaz doświadczeń z fizyki – sala 211 (30.03; 11.05)
  5. Komputerowe wspomaganie programowanie – rysunki 3D AutoCAD, montaż układów pneumatycznych – sala 23
  6. Turniej sportowy – sala gimnastyczna (30.03; 11.05)
  7. Trening komunikacyjny. Sprawdź, czy rozumiesz wiadomości bez słów – sala 207.

Warsztaty szkolne:
nowoczesna diagnostyka pojazdów samochodowych
przetwórstwo tworzyw sztucznych
diagnostyka układu jezdnego oraz napędowego motocykli
zawody siłowo-zręcznościowe (przepychanie Fiata 126p, rzut oponą do celu i na odległość, wymiana koła na czas) – konkurencje uzależnione od pogody.

30.03. Dla rodziców zainteresowanych uczniów –wiosenny przegląd techniczny samochodów osobowych do 3,5 t. – warsztaty szkolne. Darmowy przegląd będzie obejmował kontrolę stanu technicznego pojazdu:
– układ zawieszenia
– układ kierowniczy
– układ hamulcowy
– silnik i osprzęt pojazdu
– oświetlenie pojazdu
– stan ogumienia pojazdu